Enfin ussa han gia 1292 persunas suttascrit quest manifest. Sajas la proxima!

Alfons à Porta, La Punt-Chamues-ch, falegnam
Antonia Albani-Erni, Augsburg, scienziada a l'università
Daniel Albertin, Mon, pur, president communal e deputà
Benedikta Albin, Laax
Donat Albin, Tersnaus, Scolar
Meinrad Albin, Laax
Nina Albin, Laax
Silvan Albin, Falera, student
Corsin Alig, Castrisch, scrinari
Maria Alig, Vella, casarina
Emilia Alig-Schaniel, Rothenbrunnen, magistra
Angelo Andina, Tschlin, chasarin
Marina Andri, Müstair Val Müstair, catecheta
Roman Andri, Müstair, administradur da l'Ospidal Val Müstair
Rudi Andri, Müstair, impiegà da commerzi
Alfred Andriuet, Mustér
Flurina Andriuet, Cuira, redactura multimedia
michel andriuet, disentis/mustér, magister
Regula Andriuet, Cuera, Architecta
Rita Andriuet, Mustér
Carola Androwski, Berna, Redactura
Rudolf Angerer, Ehrendingen AG, ant. chanzlist da Zuoz
Angela Ardüser, Chur, cuscheniera
Hans Ardüser, Laax
Brida Ardüser-Cavelty, Laax
Benjamin Arpagaus, Suagnign, Student
Bernadette Arpagaus, Berna
Carmen Arpagaus, Savognin, scolasta
Fadri Arpagaus, Savognin, Cuschinier
Jolanda Arpagaus, Laax GR, Drogista
Rica Arpagaus, Laax, Scolara alla Scola Cantunala
Robert Arpagaus, Laax GR, Posttenent
Sabina Arpagaus, Falera
Simona Arpagaus, Laax
Jon Arquint, Domat, Mag. secundar pensiunà ed apicultur
Dorina Attinger-Vincenz, Cuira, Scolasta
Aurelio Augustin, Mon, pur e president chor Stierva-Mon-Salouf
Fabian Augustin, Mon, student
Giatgen Augustin, Alvaschagn, mastral, secretari da taglia
Rosina Augustin, Alvaschagn, casarina
Tanja Augustin, Mon, Studenta
Marc Autenrieth, Turitg, scienzà da la natira
Pia Balett, Breil
Andri Baltermia, Salouf, pur e gioven bab
Marianne Baltermia, Salouf, pura e dunna da spitex
Sandra Baltermia, Salouf, casarina e giovna mamma
Nicolas Balzano, Mesocco
Andreas Balzer, Cambridge, New Zealand, lainari
Christian Balzer, Alvaschagn, emprendist
Gianluca Balzer, Cambridge, New Zealand, raccordader
Iris Balzer, Alvaschagn, chasarina e manadra d'ina boutique
Leo Balzer, Alvaschagn, scolast
Lucretia Balzer, Alvaschagn, chasarina
Marcus Balzer, Cambridge, New Zealand, pur
Sandra Balzer, Alvagni, scolasta
Domenic Bandli, Glion, selvicultur da revier
Linard Bardill, Scharans, chantautur
Anita Bardola, Villa Luganese, Chasarina
Curdin Bardola, Ginevra, expert fininziari
Duri Bardola, Greifensee, Comerziant
Gian Guolf Bardola, Villa Luganese, Ing. dipl. ETH, dir. vendita e marketing
Rosa Bardola, Greifensee, comerzianta
Gion Bärtsch, Falera
Beatrice Baselgia, Domat, presidenta communala e deputada
Anja Baselgia-Camichel, Lantsch, scolasta
Marcel Bass, Andeer, Stagner
Christina Bass-Prevost, Andeer, Chasarina
Noemi Baumann, Samedan, sculara
Stephan Baumann, Landquart
Ursula Baumann-Soliva, Rotkreuz
Salome bay, Schiers
Fabian Bearth, Sumvitg, surprendider
Gian Flurin Bearth, Cuera, scolar
Lothar Bearth, Mustér, scolast pensiunau
Luana Bearth, Cuera, scolara
Regula Bearth, Turitg, fotografa
Ursalina Bearth, Vilters, mumma e scolasta
Alice Beeli, Lon
Amanda Beeli, Sagogn, dunna da casa
Augustin Beeli, Sagogn, canzlist communal
Fadri Beeli, Sagogn, laborant da chemia
Giuanna Beeli, Sagogn, gimnasiasta
Andreas Beer, Glion, electroinschigner
Adrian Bergamin, Danis, fiduziari
Sep Antona Bergamin, Cunter
Aurelia Bergamin-Battaglia, Danis, mamma, scolasta
Urs Bernegger, Maladers
Arno Berther, Sedrun, mediatur ed advocat
Bettina Berther, Lucerna, magistra
Linus Berther, Cuira, emploià
Lucrezia Berther, Glion, psicologa
Paulin Berther, Rueras, pur pensionau
Petra Berther, Brunnen, terapeuta da psicomotorica
Pieder Berther, Sempach, Inschignier
Rita Berther, Rueras, pura/dunna da casa
Sandra Berther, Domat, dunna da chasa
Stiafen Berther, Domat, scolast en pensiun
Theo Berther, Camischolas, Pedel tecnic
Lea Berther-Wespi, Sedrun, scolasta da classa pitschna a Sedrun
Gaudenz Bertogg, Domat/Ems, Pensionau
Reto Bertogg, Sevgein, an. deputau
Riccardo Bertogg, Vuorz, pasterner pensiunà
Elisabeth Bertogg-Eugster, Vuorz, dunna da fatschenta en pensiun
Duri Bezzola, Scuol, ant. cusseglier naziunal
Ornella Biavaschi, Turitg
Aita Biert, Cuoira, terapeuta da musica MAS
Valentina Biondo-Camous, Razen, scolasta e mamma
Andri Bischoff, Cuoira, dipl. Ing. ETH
Nesa Bischoff, Cuoira, Terapeuta
Carli Blumenthal, Morissen, scolast primar
Giusep Blumenthal, Domat, ant. emploià da banca
Giusep Blumenthal, Ruschein, trenader tiradurs sportivs
Marlies Blumenthal, Mels, Magistra
Martin Blumenthal, Ruschein, student
Maurus Blumenthal, Rothenburg, student
Retus Blumenthal, Glion, cussegliader da persunal
Claudia Blumenthal-Cadruvi, Domat, terapeuta
Fina Blumenthal-Cadruvi, Ruschein, magistra
Luana Bolliger, Cuera, scolara
Rosmarie Bolliger, Cuera, dunna da casa
Sara Bolliger, Cuera, Scolara
Thomas Bolliger, Chur, Unternehmensberater
Tobias Bonnevie-Svendsen, Turitg, Jurist
Annaluisa Bonorand-Andry, Cuera, Pensiunada
Stéphane Borel, Neuchâtel, dr. linguistica, docent Universitad da Genevra
Liz (Felicitas) Borowsky-Maissen, Grafstal ZH, referendaria da contabilitat, quens
Jolanda Bott, Valchava, magistra
Laura Bott, Ardez, artista
Rosemarie Brand-Camathias, Genevra
Ursula Brändli Capaul, Rueun, logopeda
Daniela Brenn, Savognin, casarina, drogista
Ivan Brenn, Savognin, scrinari
Gian Brüngger, Cuira, pensiunau
Sandra Brunner-Decurtins, Tinizong/Coira, mamma, mediatoura, magnafatschenta
Albert Bühler, Naters, Architekt
Corsin Bühler, Domat
Evelin Bühler, Domat, scolasta, bibliotecara
Fabia Bühler, Domat/Ems
Georgina Bühler-Maissen, Zug, tgirunza
Andri Bundi, Sagogn, polymecanist, scrinari, romontsch
Claudia Bundi, Schlans, Gidontra da tgira e casarina
Curdin Bundi, Sagogn, Scrinari / Scolar
Erwin Bundi, Cuera, Architect
Flurin Bundi, Schluein, student
Gion B. Bundi, Cuira, ant. magister da scola professiunala
Giusep Bundi, Schlans, Luvrer communal
Giusep A. Bundi, Ernetschwil SG, emploià de banca
giusep librat bundi, Flem, scolast
Martin Bundi, Sagogn, manader da project
Maurus Bundi, Sagogn, Lennari
Susanna Bundi, Sagogn, cuschiniera / signuna
Martigna Bundi-Melcher, Cuira, physioterapeuta
Giusep Librat Bundi-Pally, Flem, scolast
Corsin Bürgi, Laax, vendider artitgels da sport
Flavia Bürgi, Laax, scolasta da sport
Ricarda Bürgi, Boll ( BE), fravi d'aur
Roc Bürgi, Boll (BE), Polizist
Tresa Bürgi, Laax, scolasta
Marita Bürkli, Laax, Fiduziari
Christian Buser, Mellingen
Georg Cabalzar, Castrisch, scrinari
Ladina Cabalzar, Castrisch, gimnasiasta
Mattiu Cabalzar, Castrisch, emprendist
pierina cabalzar-caminada, cumbel, scolasta, mumma e casarina
Claudia Cabrin-Casutt, Falera
Ignaz Cadalbert, Rueun/Wilen, dipl. expert da controlling e contabilitad
Lea Cadalbert, Domat, scolasta
Lucian Cadalbert, Domat, student
Manuela Cadalbert, Rueun, scolasta da scola da lavur e tenercasa
Ribana Cadalbert, Salouf, mussadra
Renata Cadalbert-Dermont, Domat, scolasta
Sara Caderas, Vuorz, architecta interna
Andreas Cadonau, Vuorz, pur
Conrad Cadonau, Sagogn, meina gestiun
Erich Cadonau, Vuorz
Gallus Cadonau, Turitg/Uors la Foppa, giurist e promotur dad energia solara
Marina Cadonau, Vuorz/Lucerna
Jörg Cadosch, Lantsch/Lenz, Luvraint tar la posta svizzra
Albert Cadruvi, Trin
Claudia Cadruvi, Uznach, schurnalista
Georgina Cadruvi, Trin
Maria Cadruvi, Ruschein, schurnalista
Tonia Cadruvi-Degonda, Cuera, dunna da casa
Alice Caduff, Thun, pedagoga curativa
Armin Caduff, Danis, musicist
Claudina Caduff, Auckland, New Zealand, emploiada da biro
Corsin Caduff, Laax, scolast secundar
Donat Caduff, Turitg, disponent VF
Evelin Caduff, Rueun, biro
Lisabet Caduff, Danis, cantadura
Luzian Caduff, Laax, Student
Maurus Caduff, Laax, installateur da scaldaments
Nadia Caduff, Sargans/Vattiz, translatura
Oliver Caduff, Cuera, architect, CEO
Regula Caduff, Laax, magistra e catecheta
Rudolf Caduff, Turitg/Morissen, econom da menaschi FH
Ursin Caduff, Laax, student
Ester Caduff Alkurdi, Winterthur
Barbara Caflisch, Trin, musicista
Beatrice Caflisch, Fuldera, butiera e chasarina
Braida Caflisch, Fuldera, mamma, pura e vendidra
Carl Caflisch, Trin Digg, anteriur emploià chantunal, ussa pensiunà
Carl Caflisch, Trin Digg, pensiunau
Claudio Caflisch, Cuira, inschigner
Domenic Caflisch, Fuldera, paur e bap
Jachen Caflisch, Fuldera, postin e bap da Selina ch'imprenda daspö 3 ons rg
Vreni Caflisch-Eggenberger, Trin Digg, posttenenta e chasarina
Pol Caglia, Casti (Val Alvra)
Simona Caglia, Tavo, Scolasta
Theres Caglia-Loretz, Casti (Val Alvra), Tgirunza
Gabi Cajacob, Trun, dunna da chasa
Georg Cajacob, Trun, emploià
Roland Cajacob, Mustér, Informaticer
Ermina Cajochen, Cuira, ant. gastronoma
Maria Cajochen, Ruschein, ant. emploiada mercantila
Anita Cajochen-Bertogg, Ruschein, gidontra da vegls
Monica Calonder, Duvin, magistra
Bernadetta Camathias, Laax, mumma cun 26 mauns :)
Carli Camathias, Laax, Student d'architectura HTW
Claudio Camathias, Sagogn, scrinari e representant
Claudio Camathias, Sagogn
Claudio Camathias, Sagogn, Manischuns AutoPosta
Ines Camathias, Rheinfelden, scolasta
Luzi Camathias, Laax, Polier da lennari
Patricia Camathias, Laax, assistenta da tgira, mumma e casarina
Rest Martin Camathias, Laax, Meinafatschenta, Lennaria Camathias SA
Roland Camathias, Laax
Toni Camathias, Laax, President communal
Ueli Camathias, Laax, student
Danuet Camenisch, Cuera, cussegliader da clamada, en pensiun
Maria Camenisch, Sagogn, mussadra
Martin Camenisch, Cuira, botanist
Martin Camenisch, Laax GR, istoricher
Remo Camenisch, Flond, Supleant meinafatschena
Riccarda Camenisch, Sagogn, mussadra
Silvana Camenisch, Berna/Morissen, studenta
Silvio Camenisch, Domat, magister
Toni Camenisch, Laax GR, magister
Patrick Camichel, Turich, Informatiker, IT System Engineer
Sibille Camichel, Berna, Studenta
Adalbert Caminada, Cuera, pensionaus
Anja Caminada, Cuera, scolasta primara
Daniel Caminada, Mustér/Turitg/Uldauna/Reykjavík
Flavia Caminada, Männedorf
Sarah Caminada Ahmetaj, Spiez, Studenta
Erwin Candinas, Sevgein, spezialist da telecommunicaziun
Rita Candinas, Sevgein
Cornelia Candreia, Stierva, mussadra
Walter Candreia, Stierva, pour e redactour
Baseli Candrian, Sagogn, Student
Josefina Candrian, Sagogn, mussadra
Marina Candrian, Trübbach, studenta da la SAPGR
Marlena Candrian, Cuera, scolasta
Maurus Candrian, Turitg, Student historia e germanistica
Ruedi Candrian, Sagogn, manader da construcziun
Maria Candrian-Pfister, Cuera, pensiunada
Gregor Canova-Hofstetter, Cuira, Agronom, cussegliader puril
Andri Cantieni, Landquart
Gion-Andri Cantieni, Sagogn, student
Jeannette Cantieni, Sagogn, veterinaria e mumma
Johann Cantieni, Sagogn, veterinari
Johann Jakob Cantieni, Pignia, Impiego in pensiun
Linard Cantieni, Donat, inschigner da construcziun
Martin Cantieni, Donat, ant. president da l'Uniun rumantsch grischun
Tarcisi Cantieni, Sagogn, scolar
Anny Cantieni-Pally, Lai
Toni Cantieni-Pally, Lai, senior
Duri Capatt, Trin Mulin, student
Lucrezia Capatt, Trin-Mulin, studenta
madlaina capatt, Trin- Mulin, studenta
Silvana Capatt, Berna, emprendista
Anton Capaul, Lumbrein, comerciant
Armin Capaul, Lumbrein
Bistgaun Capaul, Lumbrein, pur ed ant. deputà
Gada Capaul Jochum, Domat, logopeda
Angelina Capeder, Casti
Gieri Capeder, 5325 Leibstadt, commerciant / pensiunau
Gion Capeder, Casti, Magnafatschenta
Reto Capeder, Savognin, scolast
Maria Capeder Farrér, Savognin, scolasta e mamma
Gabriela Capeder Heckner, Maiavella, iurista
Madlaina Capeder Sonder, Salouf, mamma ed ortulana/florista
Erica Caprez, Castrisch, dunna da casa
Hans Caprez, Cerretto, Langhe/Castrisch, ant. redactur dal Beobachter
Martina Caprez, Trin, schurnalista
Pia Caprez, Turitg
Riccarda Caprez, Basel, biologa
Vreni Caprez, Trin, magistra
Patricia Caratsch, Müstair, Manadra da labor ospidal
Claudia Carigiet, F-St. Louis/Dardin, actura, reschissura e terapeuta
Kim Carigiet, Morissen
Patricia Carigiet, Morissen
Werner Carigiet, Dardin, scolast
Giusep Carigiet-Cathomas, Dardin, coach novas medias, magister
Melanie Carigiet-Cathomas, Dardin, dunna da casa e mussadra da scoletta
Corina Maria Carl, Turitg, Studenta
Esther Casanova, Cuera, planisadra
Gion Balzer Casanova, Laax, ant. scolast
Primus Casanova, Lumbrein
Regula Casanova Camathias, Sagogn, mumma e mussadra
Curdin Casaulta, Lumbrein, meinacasa
Tona Caspar, Riom
Antonia Caspers, Trin, pedagoga curativa
Chiara Caspers, Trin, Scolara
Gian-Andrea Castelberg, Chur, Tourismusfachmann
Doris Casty, Trin
Guido Casty, Flem, Ustiar
Bettina Casutt, Sagogn, emprendista
Bianca Casutt, Falera
Carli Casutt, Falera, agent d'assicuranzas
Linus Casutt, Falera
Renatus Casutt, Falera, Scrinaria- lennaria e deputau
Riccarda Casutt, Falera, Studenta
Irene Casutt-Kaiser, Falera
Lucas Casutt-Kaiser, Falera
Agnes Casutt-Lenherr, Falera
Vincenzo Cataldi, Glion
Claudia Cataldi-Tschalèr, Glion
Armando Cathomas, Luzern
Bernard Cathomas, Cuira
Claudia Cathomas, Glion, studenta
Conradin Cathomas, Cuera, Fiduziari, lic.oec. HSG
Damian Flurin Cathomas, Cuira, scolar cun rumantsch grischun en scola
Elin Cathomas, Cuira, scolara da rg
Giulietta Cathomas, Breil, secretaria e dunna da chasa
Leo Cathomas, Glion, Fiduziari
Lilian Cathomas, Cuira, pedagoga curativa e mamma
Marc Cathomas, Flem, menader da scola
Marcel Cathomas, Wagen SG
Marcus Cathomas, Glion, Student
Marianne Cathomas, Glion
Marius Cathomas, Trin, Manader da fatschenta
Orlando Cathomas, Domat, emploià mercantil
Priska Cathomas, Trin, Manadra da gruppa da tarmegliar
Rahel Cathomas, Breil, pura, mumma e manischunza
Regula Cathomas, Cuira
Renata Cathomas, Glion, scolasta
Richard Cathomas, Cuira, medi oncolog
Rico Cathomas, Laax
Robert Cathomas, Glion
Roman Cathomas, Laax
Sep Cathomas, Breil, cusseglier naziunal ed architect
Severin Cathomas, Reinach, spezialist d'informatica
Urs Cathomas, Breil, pur
Rita Cathomas-Bearth, Cuira, translatura
Andrea Cathomas-Cavelti, Flem, scolasta e mumma
Chantal Cathomen, Bonaduz, Familienmanagerin
Claudia Cathomen, Falera, schurnalista
Gieri Cathomen, Panaduz, emploiau marcantil
Ignaz Cathomen, Falera, ant. scolast secundar e translatur
Lucia Cathomen, Rapperswil, comerzianta
Mattiu Cathomen, Tumein
Prisca Cathomen, Falera, scolasta
Rita Cathomen, Falera, chasarina
Wendelin Cathomen, Cuera
Niclo Catregn, Tusang, pensiuno
Andreas Catschegn, Cuira, student
Angela Catschegn Hosig, Termin
Alex Cavegn, Glion / Fribourg, officier
Anja Cavegn, Turitg, Birolista
Claudia Cavegn, Glion / Ossun-Frontscha, sora / pedagoga curativa
Gion Cavegn, Camischolas, mecanist
Leonie Cavegn, Camischolas
Alexa Cavegn Bearth, Cuera
Laetitia Cavegn-Kaiser, Glion, dunna da famiglia
Lorenz Cavegn-Kaiser, Glion, planisader da metall
Maria Cavelti, Rueun, scolasta primara
Petra Cavelti, Sagogn, educatura d'affons pigns
Pius Cavelti, Sagogn, pur pensiunau
Tarzisi Cavelti, Sagogn, empl. da posta
Barla Cavelti-Casanova, Sagogn, dunna da casa
Dora Cavelty, Schluein, ant. mussadra
Luregn Mathias Cavelty, Cuira, ant. cusseglier dals chantuns
Brigitte Caviezel, Tusaun, Chaffeuse
Flurin Caviezel, Cuira, cabarettist
Flurin Caviezel, Chur
Flurin Caviezel, Pitasch, pur
Gieri Antoni Caviezel, Rueun, schurnalist e pur
Gion Caviezel, Cuera, Directur da scola
Heidi Caviezel, Razén, Mussadra/ tgira d`impedi
Heinrica M. Caviezel, St. Moritz, pensiunada
Andreas Caviezel-Capeder, Pitasch, dessignader
Hubertus Cavigelli, Glion, Insch. dipl. ETH/SIA
Toni Cavigelli, Domat, ant. Ingenieur
Irmgard Cavigelli-Schmid, Siat, tgirunza da casa e catecheta
Adelina Chiogna, Cuoira, magistra da scoulina pensiuneda
Maria Chistell, Falera, scolasta primara
Tarcisi Chistell, Falera
Ida Chresta, Domat
Annina Christoffel, Pitasch, studenta
Curdin Christoffel, Pitasch, Magister primar
Giacun Christoffel, Pitasch, pur
Maria Christoffel, Pitasch
Daniela Cina, Lantsch, Scolasta
Jörg Clavadetscher, Müstair, silvicultur
Tina Clopath-Sulser, Ziràn
Markus Cola, Sta,Maria, Cappo Bos-cher
Gion Cola-Laim, Riom, Commersant
Adolf Collenberg, Trin Mulin e Morissen, dr.fil./istoricher/lexicograf
Peder Collet, Riom, An pensiun
Nicole Comps, Spout Lake, Kanada, Service & Housekeeping
Giancarlo Conrad, Müstair, magister
Rita Conrad, Müstair, cuschinunza
Claudio Coray, Laax, Cudisch funsil
Daniel Coray, Ruschein
Gaudenz Coray, Laax, Carossaria Coray
Giacun Alexander Coray, Laax, Student
Giuanna Coray, Ruschein
Lilly Coray, Sagogn, pensiunada
Romano Coray, Chur
Catia Cortesi, Salouf, scolasta
Maurus Cotti, Coira, Eidg.dipl. Elektroinstallateur
Paola Cotti, Coira, scolasta
Victoria Cuevas, Donat, studenta
Ursina Cuorad-Steiner, Lavin, catacheta
Marietta D'Alessandro Decurtins, Savognin, logopeda
Daniela Dammert, Cuira, inschignera d'ambient
Albert Darms, Ruschein, electroplanisader
Andrea Darms, Flond/Favugn
Christian Darms, Cuera, tat
Georges Darms, Marly, professer
Gion Darms, Domat/Ems, FO
Margreta Darms, Cuera, tatta
Mengia Barla Darms, Cuira, ant. collavuratura da biblioteca
Reto Darms, Regensdorf, tecnicist
Rosita Darms, Marly
Toni Darms, Glion, Cuschinier
Ambrosi Dazzi, S-chanf, ant. mneder da gestiun
Anny Dazzi-Salzgeber, S-chanf, chesarina
Annalea Decurtins, Bern, Studenta
Annamaria Decurtins, Rothenburg, assistenta
Claudio Gion Decurtins, Zürich, scolast
Daniel Decurtins, Landquart, giurist
Gion Decurtins, Landquart, commerziant en pensiun
Guido Decurtins, Cuira, scolast
Hanni Decurtins, Landquart, fisioterapeuta
Laura Decurtins, San Galla, musicologa
Magdalena Decurtins, Cuoira, secretaria
Thomas Decurtins, Salmsach TG, pensionau
Walter Decurtins, Trun, ant. cusseglier naziunal
Rita Decurtins-Livers, Trun, dunna da casa
Carmen Dedual, Riom-Parsonz, mamma, scolasta e presidenta communala
claudio dedual, riom-parsonz, mecanist
Daniel Dedual, Tinizong, scolast
Selina Dedual, Riom-Parsonz, amprendista
Simon Dedual, Parsonz, amprendist
Ervin Deflorin, Rueun, Diagnosticer d'automobils
Ignaz Deflorin, Cuera
Marius Deflorin, Turitg/Mustér, Graphic Designer
Monika Deflorin, Rueun, Chasarina
Gielia Degonda, 6440 Brunnen, artista e sora da claustra Ingenbohl
Dumeni Degunda, Flem
Franz Degunda, Flem, Inschigner
Carin Demarmels, Salouf, scolasta
gisep demarmels, parsonz, scrinari
Heinrich Demarmels, Coira, pensiuno
Isabella Demarmels, Salouf, mamma, scolasta
Ivan Demarmels, Parsonz, Informatiker
Marietta Demarmels, Coira
Sep Antona Demarmels, Coira, dessignider da construcziung ota
Zisca Demarmels, Salouf, vendidra
Silvia Demarmels-Candreia, Salouf, mamma, scolasta e dunna da fatschenta
Clemens Demont, Cuira, en pensiun
Gaudenz Demont, Sevgein, pensiunà
Oliver Demont, Turitg, Schurnalist
Andrea Denoth, Dicken, locomotivist
Ernst Denoth, Favugn / Felsberg, anteriur schurnalist RTR
Beat Deplazes, Cuera, Emploiau mercantil
Gerhard Deplazes, Alvaschagn, mecanist d`auto
Gieri Deplazes, Sagogn / Cuera, inschignier
Gion Tumaisch Deplazes, Domat, fiduziari
Mudest Deplazes, Steinen, Pens.
Norbert Deplazes, Surrein, scolast primar
Philo Deplazes, Domat, secretaria e chasarina
Rita Deplazes, Domat
Silvia Deplazes, Sagogn/Turitg, psicologa, menadra dal studi da psicologia
Cornelia Deplazes-Cathomen, Breil, cantadura, mussadra da soletta
anna-maria deragisch, sedrun, dunna da casa
Annatina Dermont, Laax/Lucerna, artista e magistra
Beat Dermont, Rueun, administratur
Clau Dermont, Berna/Rueun, student
Lisa Dermont, Rueun, studenta
Matiu Dermont, Laax, student
Rest Giacun Dermont, Laax, student
Silvana Dermont, Zuoz, Pedagoga curativa prescolara
Vitus Dermont, Laax, redactur, scolast, deputà
Aita Dermont-Stupan, Sent/Laax, magistra e redactura
Clau Derungs, Malters, collavuratur giuridic/notar
Claudia Derungs, Kampala/Uganda, project manager
Giusep Derungs, Turitg
Guido Derungs, uors, Meinafatschenta
Leontina Derungs, uors, vendidra / coiffeusa
Milly Derungs, Tschierv
Nadina Derungs, Turitg
Silvana Derungs, Cuira
Heidi Derungs-Brücker, Cuira, prorectura PHSG
Debora Derungs-Colasacco, Cuoira, impiegada da commerzi
Lisbeth Derungs-Schnider, Malters, spirituala/pastoraziun hospital
Miriam Derungs-Schorta, Cuira, magistra
Diego Desax, Mustér/Lucerna, inschigner d'aviuns
Marietta Deuber, Pazzallo
Roman Deuber, Lucerna
Lidia Deuber-Casutt, Hünenberg
GIONRUDOLF DEVONAS, Lucerna, Architekt
Gionrudolf L. Devonas, Lucerna, Architect
Gebi Dieng, Mels, Magister
Anna Dippert, Lüsai, fantschella
Alexandra Disch-Guetg, Coira, scolasta
Pierina Dolf, Rueun, manadra tegnairchasa
Kathrin Domeni, trin-mulin, magistra
Mario Döring, Cuera, student
Dominique Dosch, Tinizong, Scolara BKS
Filip Dosch, Cunter, president communal e deputà
Pol Dosch, Cunter
Renato Dosch, Cunter, Manaschunz
Manuela Dosch-Candreia, Tinizong, amplueida mercantila
Antonia Dosch-Wasescha, Tinizong, casarina
Peter Durisch, Cuira, inschigner
Corina Dürmüller-Gilly, ant. secretaria, Cuira
Chantal Duvoisin, Tschierv, Studenta
Christel Duvoisin, Tschierv, Val Müstair, independenta
Maurice Duvoisin, Triboltingen
Christina Egli, Zürich, Traduttrice, Segretaria
Claudia Eichler, Laax, assistenta e studenta
Ruth Eichler, Laax
Reto Elmer, Landquart, inschigner agronom
Anna Maria Elmer-Cantieni, Landquart, Schurnalista
Michela Elzi, Turitg
Agnes Enzenhofer-Chresta, Domat, Pensionista
Annina Erni, Scuol, duonna da chasa
Christian Erni, Trin, magister
Fritz Erni, Trin, pensiunau
Jachen Erni, Scuol, pensiunà
Margot Erni, Trin, dunna da casa
Barbla Etter, Friburg, Cuira, linguista
Johannes Etter, Tusaun, inschigner agronom
Leander Silvester Etter, Mustér, scolar
Maria Etter, Tusaun, pura, chasarina
Tina Eugster-Cadisch, Tusaun, pensiunada
Patrick Eyer, Buttikon, ingigner
Reto Eyer, Eyholz, Servicetedchniker
Agnes Eyer-Augustin, Naters, casarina
Petra Eyer-Trösch, Buttikon, Ergotherapeuta
Hans Fäh, Mitlödi, Bibliotecar pensiunà
Jost Falett, Bever, biolog
Silvia Falett, Bever
Arno Fallet, Müstair, student
Georg Fallet, Val Müstair, deputà
Marco Fallet, Müstair, impiegà da commerzi, Biosfera Val Müstair
Pia Fallet, Müstair, decoraziuns
Sara Fallet, Müstair, Dekorationsgestalterin
Werner Fallet, Müstair, perscrutadur tecnik da s-chavs
Jon Albert Fanzun, Tarasp, collavuratur persunal cussegler federal
Adrian Farrér, Savognin, scolast
Andreia Farrér, Turitg, inschigner
Corsin Farrér, Surava, policist
Martin Farrér, Surava, schef dal persunal
Priska Farrer, Stierva, coiffeusa
Regula Farrer, Stierva, banchiera
Clara Farrér-Pazeller, Surava, scolasta primara
Aldo Fasciati, Bivio, pour
Luciano Fasola, Schönengrund, constructur
Debbie Fässler, Tinizong, tgirunza da malsauns
Rita Felix-Angerer, Susch, chasarina / vendadra
Gion Gieri Fetz, Domat, scolast
Ursin Fetz, Domat, docent e bab
annatina feuerstein, fuldera, cusunza d'interiurs
Jon Feuerstein, Fuldera, pensiunà
jon cla feuerstein, fuldera, paur
Ursina Feuerstein-Fopp, Fuldera, magistra
Mierta Feuerstein-Mögling, Fuldera, chasarina
Amanda Flepp, Danis, chasarina
David Flepp, Danis/Basilea, pedagog da teater, teatrist, actur, autur
Leci Flepp, Saas, fisicher
Paul Flepp, Danis, pensiunà
Anita Fliri, Cuoira, impiegada da banca
Ivo Fliri, Valchava, impiegà
Ladina Fliri, Tavo, Manadra da progiets
Duri Florineth, Winterthur, Geolog
Selina Flura, Müstair, commercianta e chasarina
Elmar Foffa, Domat, deputà
Lorenz Foffa, 7220 Schiers, Sekundarlehrer
Beni Fontana, Flem, pensiunari
Christian Fontana, Kloten, HR Consultant
Franco Fontana, St.Gallen, Presidente Pro Ticino SG/TG/AI/AR
Hanna Fontana, St.Gallen, chasarina
Leni Fontana, Flem, casarina
Letizia Fontana, Kloten, chasarina
Angela Foppa, Cuera
Annatina Foppa, Berna
Clau Foppa, Glion, inschigner pensiunà
Curdin Foppa, Favugn, Ing. agr. FH
Duri Foppa, Laax, pensiunau
Elisa Foppa, Favugn, scolasta
Gierin Foppa, Turitg, pedagog e psicolog pensiunau
Agnes Foppa-Truaisch, Laax, pensiunada
Ida Fravi, Lantsch, scolasta
Ursin Fravi, Lantsch, canzlist
Lina Frei-Baselgia, Tusang, magistra
Claus Freimann, Münchenstein, Pensiuno
Dania Frey-Deragisch, Jenins, logopeda
Dominik Frey-Deragisch, Jenins, econom
Annadora Friberg, Breil, Studenta
Lea Friberg, Turitg, studenta
Marcel Friberg, Breil, Cussegliader d'interpresas
Gabriela Friberg-Quinter, Breil, emploiada mercantila
Padruot Fried, Lavin, Agronom pensiunà
Silvia Frizzoni-Cathomas, Domat, momma e tatta
Gion Fry, Turitg/Mustér, Graphic Designer/AD SGD
larissa fry, disentis/mustér, pilota
Jenny Fry Etter, Mustér, studenta da lungatgs e casarina
Astrid Furrer, Trin Mulin, mumma
Marco Furrer, Trin Mulin, manader da fatschenta
Jürg Martin Gabriel, Vuorz, ant. professer ETHZ
Marcel Gadola, Domat/Ems, Pensionari
Susanne Gadola, Domat, bibliotecara
Cla Mattia Galliard, Maiavilla, student
Seraina Galliard, Maiavilla, studenta
Bruno Galliard-Guidon, Maiavilla
Aglaia Gallmann Josty, Ftan, magistra primara e mamma
Peider Ganzoni, Andeer, anteriur president da cumün
Carla Gartmann, Maladers, tipografa
Nesina Gartmann, Trin, magistra
Rudolf Ulyss Gartmann, Serpong-Tangerang - Indonesia, Scientific in pensiun
Silvia Gartmann, Domat, studenta
Ruth Gartmann-Castrischer, Domat/Ems, pedagoga curativa
Aldo Gasser-Valentin, Lugano, pensiunà
Luzia Gasser-Valentin, Lugano, pensiunada
Chasper Gaudenz, Fuldera Val Müstair, magister
Jachen Gaudenz, Lavin, mastral, president cussagl da soula A-Z
Otto Gaudenz, Lavin, pensiunà vegl capo cumün
Seraina Gaudenz, Sigl/Segl Maria, guvernanta
Tinet Gaudenz, Fuldera, student
Ursin Gaudenz, Fuldera, Student
Anita Gaudenz-Bisquolm, Fuldera Val Müstair, magistra da pedagogia curativa
Leta Gaudenz-Buchli, Lavin, pensiunada, columnista
Christine Gaudenz-Guntli, Lavin, fliunza da chasa e mamma
Zita Gerber, Alvagni, Pensionada
Anna-Maria Giacomelli-Bannwart, Müstair Val Müstair, hoteliera
Ursina Gianotti, Cuoira
Elvira Gienal, Turitg, recepziunista
Giuliana Gienal, Sumvitg, Fiduziaria
Yvonne Gienal, Glion, mamma, scolasta, artista, redactura
Sonja Gienal Burkhalter, Ittigen, giurista, chasarina
Erwin Giger, Ilanz, Student
Felix Giger, La Palma, filolog
Eveline Giossi, Mustér, studenta, PHGR
Meinrad Giossi, Rueras, Pensionaus
Dario Giovanoli, Scuol, Advocat
Ida Giovanoli, Scuol, secretaria
Tasdelen-Buson Giuliana, Fabrikstrasse 4,9240 Uzwil, Kaufmännische Angestellte
Yvonne Glasstetter Haltiner, Cuera, magistra da lingua (Inglés)
Rest Geli Gliott, Winterthur
Andrea Maria Graf Berther, Domat, scolasta
Ricarda Graf-Battaglia, Savognin, mamma e mussadra da scolina
claudio gregori, bravuogn, pur
Gian Peder Gregori, Domat, linguist
Nesa Gregori, Domat, pensiunada
Selin Grollmann, Berna, studenta
Albertina Grond, Müstair Val Müstair, pensiunada
Beat Grond, Val Müstair, Müstair, mag. pensiunà
Beatrice Grond, Val Müstair, Müstair, chasarina
Carl Grond, Müstair Val Müstair, chanzlist pensiunà
Riet Grond, Boston
Arno Gross, Fuldera, ant. policist chantunal
Barblina Gross, Tschierv, chasarina
Heinz Gross, Zernez, Indschegner
Manfred Gross, Cuira, linguist
Marcus Gross, Flims-Dorf, Architekt
Maria Angela Gross, Lü, imp. da büro
Mario Gross-Bass, Tschierv, impressari
Brida Gross-Cavelti, Flims-Dorf
Jolanda Gross-Pünchera, Fuldera, chasarina
Anna Gschwend Malin, Sevgein, Physiotherapeutin
Marco Guetg, Turitg, schurnalist
Sep Guetg, Savognin
Jacques Guidon, Zernez
Annatina Guidon Galliard, Maiavilla, magistra
Peider Guidon-Bisenz, Zernez, pensiunà
Ulrica Guidon-Bisenz, Zernez, chasarina
Matthias Gutmann, Laax, menader da scola
Tamara Häberli, Dietlikon
Stefan Hagenbuch, Mustér, ingenieur d'electronica
Tina Haldner, Turitg, Banca
Carmen Haller, Müstair, magistra da scoulina
Fadri Haller, Baar, Multimediaelektroniker
Fritz Haller, Müstair, tecnicist da service
Sara Haller, Müstair, Med. Masseura
David Halser, Glion, scolast secundar
Gianna Halter, Turitg
Giusep Halter, Glion
Marisa Halter-Sciucchetti, Glion
Thomas Hardegger, Cuera, inschigner STS
Angelica Hardegger-Deplazes, Cuera, dunna da familia, tgirunza
Schon Fid Hartmann, Museum local Vaz, rentier, Lavur el museum
Joël Hasler, Rueun, Scolar secundar
Luca Hasler, Vuorz, scolar alla scola chantunala Cuira
Marcus Hasler, Zermatt, CEO Pendicularas Zermatt SA
Elisabeth Hasler-Bertogg, Vuorz, chinesiologa
Elisabeth Hasler-Stoffel, Zürich/Hinterrhein, Germanistin
Jan Odilo Hassler, Bern
Pierina Hassler, Zürich, Journalistin
Sina-Mara-Merta Hassler, Donat, Studenta
Martin Hauenstein, Degen, Student
samuel hauenstein, rumein, student
Silke Hauser, Müstair, Tgirunza
Daniela Heini, Siat, chasarina, mamma e commembra cussegl da scola
Letizia Hendry, Cuera, higienista da dents
Sereina Hendry, Winterthur, Pedagoga da moviment
Flurina Henkel, Cuira, magistra s-chelin ot, studenta
Martina Hermann, Berlin/Samedan, studenta
Sara Hermann, Turitg/Samedan, magistra ed actura
Jda Hess, Turitg, assistenta da media
Uwe Hinrichsen, Razén, Cuera, Scolast primar
Erich Hohl, Castrisch, tgirunz HF
Michal Hohl, Trin, magistra
Noemi Hohl, Castrisch, studenta
Rahel Hohl, Castrisch, scolasta da musica
Tabea Hohl, Castrisch, tgirunza FH
Claudia Holderegger, Berna, Emploiada mercantila e studenta
Moscha Holderegger, Schluein, ustiera, en pensiun
Sep Holderegger, Schluein, ustier, en pensiun
Sabine Homberg, Würenlos
Isabel Hoppe, Wollerau, Gimnasi
Remo Hosig, Termin
Andrea Humbel, Solothurn, psicologa d'affons e giuvenils
Ervin Huonder, Winterthur/Samedan, scolast/musicist
Ivo Huonder, Thalwil, giurist
Renata Hupfer-Gritti, Igis, emploiada da commerzi
Heidi Husmann, Razen, Primarlehreri in Pension
Carmen Hutter, Salgesch, amprendista
Janine Hutter, Naters, ampluieda
Marlène Imhof, Homberg, kaufm. Angestellte
Vreni Imhof-Walker, Naters, casarina
Adriano Iseppi, Tavau, scolast e moderatur
Franco Iseppi, Savognin
Pina Iseppi-Uffer, Savognin
Cornelia Jacomet, Turitg, Kulturgeragogin
Tumaisch Jacomet-Caviezel, Winterthur, scolast en pensiun
Battesta Jacomet-Durschei, Safenwil, banchie en pensiun
Dina Jäger, Castasegna, chasarina
Isidor Jäger, Castasegna, Guardia da cunfin
Theodor Jäger, Cunter, spezialist da telecommunicaziun
Gilda Jäger-Iseppi, Cunter, Mamma e casarina
Curdin Janett, Sulgen, musicant
Duri Janett, Tschlin, manader d'agentura da sgüranzas e musicist
Jon P. Janett, Tschlin, paur
Madlaina Janett, Turitg, grafica e musica
Madlaina Cristina Janett, Scuol / Turitg, studenta
Brida Janki, Rueun, presidenta communala
Catrina Janki-Darms, Vuorz
Sascha Janutin, Savognin, student
Beat Jenal, Lantsch, canzlist
Alice Jenal-Ardüser, Lantsch, mamma e mussadra
Anne-Louise Joël, Aarhus, Danemarc, scolasta
Andreas Joos, Ruschein, editur
Christoph Jörg, Domat/Ems
Jacqueline Jörg, Domat/Ems
Pieder Jörg, Domat, Dipl. El. Ing SPF
Rosalia Jörg, Domat, collavuratura da banca
Antoinette (Tonia) Jörg-Maissen, Domat, pensionada
Andri Jörger, Domat/ems
Gian Jörger, Cuera, Miedi
Kaspar Jörger, Valbella, Veterinari
Marietta Jörger, Domat/Ems
Theres Jörger, Turitg
Ursina Jost-Pedotti, Schiers
Vali Jost-Pedotti, Schiers
Chatrina Josty, Cuira, Studenta
Giovanin Josty, Ftan, chasarin e pur
Dorli Josty-Etter, Bravuogn, magistra
Anna Kaiser, Cuira, studenta
Toni Kaiser, Cuira, avuo
Jan Kalbermatten, Vella, Student
Werner Kalbermatten, Salgesch, ampluo
Claudia Kalbermatten-Eyer, Salgesch, Ampluieda da banca
Ida Keller, Scuol
Nadia Kellerhals, Landschlacht TG, Tgirunza DN2
Stefan Kellerhals, Berna/Glion, student
Augustin Killias, Laax, ant. scrivant communal
Lea Killias, Bad Ragaz, revisura
Martin Killias, Lenzburg, prof. dr. iur. et. lic. phil. Universitad da Turitg
Toni Killias, Turitg/Andiast, ant. president da la Quarta Lingua
Rita Killias-Cantieni, Laax, catecheta
Göri Klainguti, Samedan, pur pensiuno
Christian Klucker, Tumein, Musicist
Anna Barbara Koch, Dietwil, duonna da famiglia
eva sulai koch, dietwil, scolara
Luis Koch, Dietwil, Scolar
Martina Koch, Trin, mussadra
mauro koch, dietwil, scolar
Alexandra Könz, Turich
Fiona Könz, Turitg/Müstair, studenta SPF/ETH
Mario Könz, Turitg/Müstair, student SPF/ETH
Barbara Könz-Jenny, Turich, restoratura d'art
Andrea Könz-Meier, Müstair, apotecra ed astrologa
Sara Kopania, Müstair, scolasta da classa pitschna
Fides Kramp-Cortesi, Trin, pensiunau
Andrea Krättli, Cuoira, assistent sozial
Silvia Kraus, Waldenbuch, Germania, Autura
Martin Kreiliger, Mustér, Insch. forestal, econom e quid da muntogna
Theresina Krüger-Luzio, Savognin, ustiera
Floriana Kühne-Luzio, Domat, donna da chesa
Barbara Kürz, Zürich, Vorstandsmitglied Quarta Lingua
Erna Kuster-Cadruvi, Egnach, ant. mussadra
Morgan-LynnGriggs Lamberth, Augusta,GA.,USA, retraite
Jon Largiadèr, Sta. Maria, pur e suprastant
Chedly Lassoued, Cuera, emploiau da banca
Irma Lassoued, Cuera, dunna da casa
Samir Lassoued, Cuera, empl. da banca
Tarek Lassoued, Cuera, student
Yassin Lassoued, Cuera, cuschinier
Arno Lechthaler, Müstair, Val Müstair, Commerciant
Helene Lechthaler, Müstair, Val Müstair, Impiegada da commerci
Michael Lehmann, Oberkirch
Aita Lemm, St. Gallen, Studenta
Tumasch Lemm, St. Gallen, Ing. da cultura
Gabi Lemm-Andri, St. Gallen, magistra
Vreni Lippuner-Reich, Domat, pensiunada
Catrina Livers, Danis, scolasta primara
Cornelia Livers, Küssnacht
Toni Livers, Trun, currider da passlung
Natascha Lo Tufo, Sent
Christof Loher, Trin, magister
Sonja Loher, China, Chasarina
Thomas Loher, China, Inschigener
Olga Loher-Caprez, Luven, pensiunada
Othmar Loher-Caprez, Trin-Mulin, pensiunà
Manuela Loher-Eisenhut, Trin, mumma / gidontra da miedi
Angela Lombris, Vella, casarina
Simon Lombris, Basilea, magister
Ciril Lombriser, Cuera, pensiunau
Clemens Lombriser, Thalwil, perscrutader
Lucas Lombriser, Turitg, fisicher
Chantal Lörtscher, Müstair, guardia da cunfin
Peter Lörtscher, Müstair, guardia da cunfin
Duri Loza, Salouf, plevon
Giancarlo Lozza, Tiefencastel, Revisour da chints
Mario Lozza, Tiefencastel, ant. posttenent
Linard Lüchinger, Lucerna-Fuldera, cuschinunz
Heinz Lüchinger-Gross, Adligenswil, cuschinunz
Seraina Lüchinger-Gross, lucerna-fuldera, petnunza
Uorschlina Lüchinger-Gross, Adligenswil, Vendadra
Brigitta Lüönd, Rueun, Scolasta da scola da lavur e tener casa
Claudia Lutz, Sugiez
Florentin Lutz, Berna, linguist (alla Confederaziun)
Irina Lutz, Cuira, magistra secundara
Marina Lutz, Rothenburg, studenta
Miriam Lutz, Razén, biologa
Ricarda Lutz, Cuira, mussadra da scoletta
Gieri Luzi, Summaprada, ant. pres. vischnaunca e ant.cussegl graund
Karin Luzio-Kopp, Savognin, Casarina, mamma e tgirunza d'impedias
Brigitte Maag Wasescha, Hedingen, scolasta
Anita Maissen, Zignau, scolara
Brida Maissen, Zignau, decoratura
Cornelia Maissen, Zignau, scolara
Urban Maissen, Glion, inschignier forestal
Ursin Maissen, Puntraschigna, student
Gieri Martin Maissen-Casaulta, Zignau, Correctur LQ
Rita Maissen-Casaulta, Zignau, Mamma e dunna da chasa
Michel Makhlouf, Cuera, student
Jacobina Malgiaritta, Müstair, nona d'uffants chi imprendan rumantsch grischun
Vitus Malgiaritta, Müstair, impiegà da banca
Werner Malgiaritta, Müstair, ant. mastral e deputà pensiunà
Lucia Manatschal, Sta. Maria, maturanda da commerzi
Not Manatschal, Sta. Maria, chanzlist cumün da Val Müstair
Reto Manatschal, Sta. Maria, magister pensiunà
Tina Manatschal, Sta. Maria, Disegnadura da fabrica
Prisca Manatschal-Bläsi, Sta. Maria, chasarina
Madleina Manetsch, Erlenbach, emploiada spezialisada da sanadad
Lucas Margreth, Cuira, Cussegliader
Angela Marinelli, St. Moritz, MPA
Angelo Marinelli, Müstair
Carla Marinelli, Müstair
Roland Maron, Cuera, Emploiau VR
Andrea Marty, Berna, Studenta
Gian Reto Marugg, Cuera, Manader da Marketing
Ildefons Mathiuet, Wisen, Rentier
Andrea Matossi, Scuol
Mario Matter, Tavau, inschigner
Anita Mazzetta, Cuira, manadra da gestiun
Albert Meier, Chur
Claudia Meier-Beeli, Steinhausen, dunna da casa
Gaudenz Meiler, Flem Vitg
Hanspeter Meiler, Flem Vitg, CREST Pasternaria fina
Agnes Melcher, Val Müstair, catecheta
Luigi Menghini, Coira, Docente
Gienus Mensing, Ilanz, Physiotherapeut
Gieri Menzli, Cuira, scolast da scola media (pens.)
Marlis Menzli, Cuira, dunna da famiglia e translatura
Mengia Menzli, Ruschein
Seraina Menzli, Solothurn, psicologa (IV)
Astrid Meyer, Müstair, Hoteliera
Plinio Meyer, Müstair, Hotelier
Benedetg Michael, 3645 Gwatt (Thun), Plevon
Beni Michael, Casti Val Schons, impressari
Gian Michael, Donat, pur, president communal e deputà
Gierina Michael, Donat, surmestra primara
Ricarda Michael-Bass, Andeer, pura e mamma
Rico Michael-Bass, Andeer, pur biologic e pres. uniùn sutselva rumantscha
Peter Michael-Caflisch, Arezen, tgasaregn
Peter Molinari, Zernez, Directur Ouvras Electricas da l'Engiadina
Régine Molinari, Zernez, Chasarina
Silvio Molinari, Turich/Zernez, Practicant in Publicità
Daniel Monn, Turitg, scolast gimnasial
Hans Monn, Walzenhausen, scolast
Irina Monn, Trin, magistra
Patricia Monn, Sta. Maria Val Müstair, "Detailhandelfachfrau" giarsuna
Paul Monn, Bergdietikon
Serafin Monn, Sta. Maria Val Müstair, guardia cunfin
Tarcisi Monn, Glion, Tgirunz e cussegliader dipl. en differents roms da sanadad
Ursulina Monn, Cuira, translatura
Jakobina Monn-Maissen, Glion, dunna da casa
Casper Montalta, Basilea, Student
Martin Montalta, Ilanz, Unternehmer / Grossrat
Evelina Morgenthaler Marugg, Cuera, Mumma da dus affons / secretaria
Elmar Morscher, Domat
Marie-Thérèse Morscher, Domat, bibliotecara
Simon Morscher, Domat/Ems, student
Jon Andry Mosca, Kloten, magister secundar
Mario Andry Mosca, Ramosch, mürader
Wilfred Moser, Biel/Bienne, Elektro-Ingenieur
Alvin Muoth, Immensee, Musicist liber
Giulia Muoth, Zir, Studenta
Salome Muoth, Immensee SZ, emploiada commerciala/casarina
Jöri (Gieri) Murk, Langnau A/A, magister
Prisca Murk-Caflisch, Cuera, emploiada d'administraziun
Flurina Näf, Berna
Gina Näf, Trin-Mulin, Tgirunza e mumma
Thomas Näf, Trin-Mulin, cauluvrer, bab
Urs Näf, Sagogn, Miedi
Hanneke Näf-Willemsen, Sagogn, Casarina
Christoph Nagy, Zernez, meidi
Claudine Nagy, Zernez, media
Giusep Nay, Valbella, ant. president dal Tribunal federal
Hedy Nay, Laax, scolasta
Mirjam Nay, Fidaz
Sereina Nay, Trun, scolasta primara
Werner Nay, Luven, pensiunà
Brigitta Netzer, Savognin, kath. casarina
Giovanni Netzer, Savognin, intendant Origen
Otmar Netzer, Suagnign, pour
Rudi Netzer, Savognin, Pensiuno, activitads culturalas, festival Origen
Claudia Nicolay, Bever, massöra
Gian Linard Nicolay, Ardez, Agronom
Pol Clo Nicolay, Bever, magister secundar pensiunà
Sarah Nigg, Luzern
Andreetta Nogler, Cuoira, mussadra
Marchet Notegen, Tschlin / Berna, student
Men Notegen, Tschlin, paur, capo cumünal
Notta Notegen, Tschlin, paura
Raphaela Nuolf, Savognin, mamma
Oliver Nyffeler, Winterthur, Manager da promoziun
Christoph Oetiker, Berna, ingenier da traffic
Anton Orlik, Sumvitg, Cussegliader da clientela
Carlo Oswald, Müstair
Daniel Oswald, Seewis Schmitten, Laborant
Monika Padrutt, Chur
Ladina Parli, Rothenbrunnen/Giuvaulta, magistra da linguas
Peider Andri Parli, Malix, lic. fil. I / translatur / chantun Grischun
Reto Pedotti, Ftan, president communal
Ursla Pedotti-Rudin, Ftan, assistenta sociala
Leni Peduzzi, Savognin, secretaria
Orietta Peduzzi, Savognin, scolara gimnasiala
Pietro Peduzzi, Savognin, mazler
Myriam Pelican-Camenisch, Surrein, scolasta
Baltermia Peterelli, Savognin, ant. president dal Cussegl grond
Thomas Pfeiffer, Uznach, Scolar
Viola Pfeiffer, Uznach, studenta
Adrian Pfiffner, Universitad da Berna, professor da geologia
Markus Pfiffner, Biel
Andreas Pfister, Sedrun, Uffeci da baghegiar
Andreas Pfister, Breil, Administratur
Annina Pfister, Surava
Armanda Pfister, Laax, Studenta
Edith Pfister, Cuera, secretaria/dunna casa
Felix Pfister, Domat/Ems, Veterinari
Paul Pfister, Cuera, Röntgentechniker
Remo Pfister, Turitg/Breil, empl. da banca
Renate Pfister, Schwerzenbach
Reto Pfister, Schlans, Pur, ant. deputau e ant. pres.communal
Roman Pfister, Schwerzenbach, Dr. sci. for., emploiau federal
Susanna Pfister, Laax, Scolasta
Amalia Pfister-Carigiet, Breil
Aldo Pitsch, Cuoira/Tschierv, manader da gestiun
Georg Pitsch, Landquart, pensiunà
Nicolo Pitsch, Ftan, inschigner
Valentin Pitsch, Müstair, scolast
Monica Pitsch-Rimann, Müstair, Chasarina
Renata Pitsch-Wagner, Igis
Sascha Pittet-Dosch, Cunter
Zegna Pittet-Dosch, Cunter, mamma e scolasta
Conrad Plaz, Savognin
Franzisca Plaz, Savognin, casarina
Heinrich Plaz, Savognin, Ampluia da Posta
Romano Plaz, Savognin, ant. emploià da banca
Erna Poltéra, Weggis, Chef Finanzas
Luis Poltéra, Sagogn, miedi
Ornella Poltéra, Sagogn, Practicanta
Stefanie Poltéra, Sagogn, tgirunza
Annalisa Preisig, Landquart, magistra da pedagogia curativa
Paul Prevost, Pontresina, polizist pensiunà
Jon Pult, Cuira, deputà
Erica Rada, Trin, mussadra
Christian Raffainer, Igis/Landquart, emploià mercantil
Luisa Raffainer-Blumenthal, Igis/Landquart, dunna da chasa
Magnus Rageth, Domat/Ems, Dipl. Forsting. ETH/SIA
Reto Rainer, Valchava Val Müstair, guardia cunfin
Andrea L. Rassel, Kreuzlingen, Scolast gimnasial e bab rumantsch
Gian Duri Ratti, Madulain, pres. communal, pur, vice-landamma d'Engiadin'Ota
Ginia Ratti, Madulain, emploiada da commerzi
Andri Rauch, Turich, student
Tinetta Rauch, Turich, Students
Eva Reimer-Gilli, Massagno, pensiunada
Clau Rensch, Trun, Expert d'autos, regulaziun da donns
Rafael Rensch, Turitg, dipl.Ing.FH
Flurina Ribi Forster, Turitg
Eva Riedi, Son Gagl, responsabla per persistenza
Flavia Riedi, Morissen, gimnasiasta
Linus Riedi, Morissen, ingeneur
Luregn Giusep Riedi, Morissen, pensionau
Margreta Riedi, Morissen, pensionada
Lukas Riedo, Zuoz
Aldo Rodigari, Val Müstair, suprastant, bab d'in uffant che emprenda dapli 4 onns rg
Angela Rodigari, Fuldera, chasarina
Gervas Rodigari, Valchava, Transportör
Mikael Rodriguez, Zürich
Martin Rösch, Gettnau, Magister primar
Walter Rosselli, Saxon, Translatur
Prisca Roth Dazzi, Haldenstein, istoricra
Willi Rudolf, Trin, Pensionau
Lara Ruinatscha, Müstair, studenta
Luzian Ruinatscha, Müstair, bos-cher
Selina Ruinatscha, Müstair
Silja Ruinatscha, Müstair
Waltraud Ruinatscha, Müstair, chasarina
Barbara Rupp-Pfister, DE-Würzburg
Cilgia Saluz, Domat, magistra
Ursina Saluz, Lavin/Cuira, transaltura
Irma Saner, Savognin, Betriebsleiterin
Adriana Santi-Dosch, Aclens VD, mamma e mussadra
Carlo Santucci, Torino - Tavo, pensiunà
Andrina Sarott, Chur, Studentin
Flurin-Andry Sarott, Veltheim, chemiker ed expert da radioprotecziun
Edwina Schädler-Maissen, Triesenberg, assistenta della Posta
Annalisa Schaniel, Cuira/Tinizong, Manadra da projects e magistra
Annemarie Schaniel, Tinizong
Florian Schaniel, Tinizong, scrinari
Gion-Franzestg Schaniel, Tinizong, Pour
Esther Schena, Turich, Artista
Manuela Schiess Jörg, Domat, matematicra SPF
Kaspar Schiltknecht, Losanna, Student da film
Ernst Schlosser, Belp, Ing.
Corina Schmed, Glion, scolasta primara
Milan Schmed, Chur
Erwin Schmid, Laax, pensionari
Walter Schmid, Ardez, magister
Paul Schmidt, Mustér, scolast secundar
Gianna Schneeberger-Jörger, Tägerig, Impiegada al Al eroport da turitg, Infurmaziun
Babinia Schneider, Domat, pensionista
Christian Schnöller, Vaz/Obervaz, scolast
Andi Schnoz, Cuera, Scolast da musica/Musicist
David Schnoz, Mustér, stagner, lennari
Harald Schöpf, Sagogn, emploià da commerzi
Anna-Tina Schorta, Valchava, muossadra
Bigna Mirjam Schreich, Fischbach LU / Schiers, muossadra
Dumeng David Schreich, Aarau e Val Müstair, geolog
Hans-Peter Schreich, Val Müstair, reverenda
Hanna Margaritta Schreich-Stuppan, Valchava, pedagoga curativa
Prisca Schweiger, Baar, Pedicurista
Petra Seelig-Killias, Laax
Gieri Seglias, Domat, pensiunà
Arnold Seiler, Pontresina, capomater
Andrea Semadeni, Bremgarten/Tschlin, pensiunà, impiegà federal
Bernard Semadeni, Andeer, veterinari
Madlaina Semadeni, Andeer, studenta
Mazina Semadeni, Andeer, studenta
Nicole Semadeni, Igis, scolasta da sport
Annaleta Semadeni-Kaiser, Andeer, traductura, ant. presidenta communala
Monica Sepp-Canclini, Müstair, mamma, commercianta
Nicolaus Sgier, Schluein, contabilist
Serafin Sgier, Surava / Sevgein, scolast
Silvana Sgier, Schluein, mumma e casarina
Toni Sialm, Cuera
Mario Siegenthaler, Berna, architect da software
Kathrin Siegfried, Rapperswil
Maria Pia Signorell-Daguati, Sur, scolasta
Carlo Silberschmidt, Turitg, Scolar
Kaspar Silberschmidt, Turitg, econom/docent
Benedetg Simeon, Trun, electricist
Corina Simeon, Lantsch, studenta
Flurina Simeon, Lai, scolasta
Gion Pol Simeon, Domat
Hilaria Simeon, Lantsch, chasarina
Lea Simeon, Trun, psicologa e scolasta gimnasiala
Peter Simeon, Lantsch, magister
Anita Simeon Lutz, Riedt bei Neerach, architecta
Justina Simeon-Cathomas, Trun, Cussegliadra da clamada
Florentina Simeon-Parpan, Domat
Donat Simeon-Sonder, Coira, electroinschigner
Annamaria Simmen, Coira
Claudia Simmen, Cuira, tgirunza
Michel Simmen, Rueun, manischunz d'autos da posta
Reto Simonet, Stierva, geisign
Carin Simonet-Farrér, Stierva, mamma ed amplueida mercantila
Claudia Simonett, Lohn
Elvira Sinha, Lantsch, ampluieada da commerci
Guiu Sobiela, Ardez, sociolinguist, publicist e traductur
Mechthild Sobiela, Ardez, Istoricra da la musica
Marcel Solèr, Lumbrein, musicist
Riccarda Solèr, Falera, pedagoga sociala
Esther Soliva, Ilanz, Krankenschwester
Beat Sonder, Salouf, student
Daniel Sonder, Salouf
Domenic Sonder, Salouf, tecnicist da service
Filip Sonder, Salouf, Inschignier da construcziun
Letizia Sonder, Lantsch, mussadra
Linard Sonder, Salouf, student
Mario Sonder, Coira
Ruth Sonder, Salouf, pura e birolista
Toni Sonder, Salouf, geomaticher
Theres Sonder-Capeder, Salouf, Amplueida da posta
Rita Sonder-Derungs, Salouf
Gabriella Sonder-Dosch, Salouf, scolasta da yoga
Marc Sonder-Dosch, Salouf, pur
Regula Sonder-Laim, Salouf, dunna da chasa e tgirunza da chasa
David Sontòn Caflisch, Basilea, musicist
Carmen Spescha, Mustér, scolasta primara
Christian Spescha, Schmitten
Donat Matias Spescha, Danis, naturopat dipl. e partenari da Bemer
Gieri Spescha, Cuira, spezialist da communicaziun
Gion Fidel Spescha, Andiast, ant. administratur postal
Margrit Spescha, Andiast, casarina
Ramun Spescha, Cuira, Grafic Design, indipendent
Ulisses Spescha, Flem, scolast
Violanta Spinas, Cuira, documentalista
Batist Spinatsch, Savognin, cussegliader da purs
Jacqueline Spinatsch, Savognin, mamma
Gianina Spinatsch Gabriel, Vuorz, ant. delegada IKRK
Heidi Spinatsch-Schäfer, Savognin, pensiunada e tatta
annamaria spinnler, Val Müstair
Peter Spinnler, Val Müstair, meidi
Adolf Stecher, Brissago, pensiunà
Edith Stecher, India, penziunada
Thomas Stecher, Cuoira, Cussgliader da professiuns
Placi Steger, Gossau, Revisur AVS
Rina Steier, Savognin, anteriura deputada
Susanne Steier-Böhmer, Cunter, Werbetexterin
Andri Steiner, Lavin, logoped
Jon Peider Steiner, Lavin, pur
Men Steiner, Cuira, chasarin e musicist
Gion Nutegn Stgier, Sur, schurnalist
Regula Stöckli, Sempach, muma
Ruth Stricker-Saluz, Domat, Pens.
Roman Stucki, Flond, Capo luvrer
Enrico Stupan, Poschiavo, policist
Lüzi Stupan, Val Müstair, ant. magister ed archeolog
Niculin Stupan, Sent, paur
Vito Stupan, Sta.Maria, pitur
Annalea Stuppan, Tschierv, Val Müstair, studenta
Chasper Stuppan-Hohenegger, Val Müstair, magister
Theresia Stuppan-Hohenegger, Tschierv, Val Müstair
Madlaina Stuppan-Pitsch, Zuoz
Duri Sulser, Domat, fiduziari
priska tanner, zezras
Paul Täschler, Fuldera, magister
Vroni Täschler, Fuldera, logopeda
Hans Telli, Trin, president communal
Silvia Thoma, Laax, vendidra d'immobiglias, suprastonta communala
Irina Alexandra Thomann, Lucerna, studenta
Leo Thomann, Parsonz, selvicultour
Gaby Thomann-Frank, Parsonz, casarina e secretaria
Maria Thöni, Stierva, pura e pedagoga
Vincenzo Todisco, Rhäzüns
Maurus Tomaschett, Breil, expert da turissem e deputà
Claudia Tononi-Maissen, Perly
Alice Tönz, Rhäzüns
Oswald Toutsch, Tschierv / Val Müstair, hotelier pensiunà
Ida Toutsch-Giacomelli, Tschierv / Val Müstair, chasarina
Remigius Trenkwalder, Savognin, miradur en schurnada / tschaintaplattas
Sonja Trenkwalder-Krüger, Savognin, chasarina
Francesco Trippolini, Berna/Samedan
Urs Trottmann, Scuol, psicolog dipl.
Anna-Barbla Truog, Andeer, manadra tgea d'attempos Glienda
Lucas Truttmann, Untersiggenthal
Maria Truttmann, Müstair
Barbara Tscharner, Fribourg, Professeure HEP en didactique du plurilinguisme
Bartolome Tscharner, Savognin, scolast
Gisula Tscharner, Feldis/Veulden, Spirituala libra, "streia" (per blers)
Barbara Tscharner-Flüeler, Savognin, scolasta
Kunigunde Tschenett, Müstair, mamma da ina mattatscha in 3 classa
Philipp Tschenett, Müstair/Cuira
Sabine Tschenett, Müstair
Sepp Tschenett, Müstair, Pedel Scola
Fabian Tschuor, Friburg, Student
Gieri Martin Tschuor, Rueun, mainascola e scolast secundar
Juliana Tschuor, Rueun, bibliotecara
Lydia Tschuor, Rueun, scolasta da skis
Marionna Tschuor-Coray, Laax, bibliotecara
Annamarie Tschuor-Henny, Rueun, rentiera
Agnes Tuor, Cuira, emploiada da comerzi
Natalia Tuor, Schluein, magistra
Petra Uffer, Savognin, scolasta e pres. da la Conferenza rum. GR central
Daniel Ulber, Lantsch, pour
Pia Umbehr, Cuira, mumma e dunna da casa
Anna Vaithilingam, Cuira, Rumantscholina
Christina Vaithilingam, Cuira, tgirunza
Elia Vaithilingam, Cuira, Scolar
Jeyant Josua Vaithilingam, Chur, scolar
Jeyaseelan Vaithilingam, Cuira, vendider
Bina Valli-Padrun, Riva San Vitale, pensiunada
Riccarda Vedana, Cuira, cantadura
Christian Venzin, Trin Mulin, pensiunau
Corina Venzin, Uerzlikon
Ursulina Venzin, Trin Mulin, casarina
Silvia Venzin-Coray, Bonaduz, vendidra
Robert Veraguth, Vuorz, Elecrtizist Pres.cussegl scola Rueun e contuorn
Vanessa Veraguth, Vuorz, FaGe Spital cantunal Cuera
Paul Videsott, Persenon/Brixen, professour de ladinistica tla Universitá de Bulsan.
Annalis Vieli, Razén, mussadra
Moritz Vieli, Cuera, informaticher
Peter Vieli, Razén
Benedetto Vigne, Turitg, schurnalist e chantautur
Annaletta Vincenz, Vella, gimnasiasta
Claudius Vincenz, Andiast / Ann Arbor, Scientist
Curdin Vincenz, Andiast, Student
Erwin Vincenz, Vella, veterinari
Fadri Vincenz, Vella/Turitg, Student
Giachen Vincenz, Oberrohrdorf AG, pensiunau electricist
Gian Luca Vincenz, Vella, scolar
linard vincenz, andiast
Maria Vincenz, Siat, scolasta primara
Patric Vincenz, Savognin, president communal
Pierin Vincenz, Son Gagl
Roland Vincenz, Andiast, scrinari
Valentin Vincenz, Buchs SG, magister da scola media en pensiun
Sabine Vincenz-Wüest, Savognin, mamma, chasarina, commerzianta
Angela Vinzens, Rona, Studenta
Angelo Vinzens, Rona, electroplanisader
Annatina Vinzens, Rona, Studenta
Claudia Vinzens, Bubikon
Marilli Vinzens, Rona, pedagoga curativa
Corina Vinzens-Loher, Luven, pedagoga curativa
Andrea Vital, Sta. Maria Val Müstair, guardia cunfin
Bettina Vital, Cuira
Cilgia Vital, Scuol, rentiera, ant. pres URB
Diana Vital, Sta. Maria Val Müstair, chasarina e scolasta
Dora Vital, Brissago, pensiunada PTT
Neisa Vital, Susch, tgirunza Fa Ge
Otto Vital, Zuoz, inschigner, ant. president communal
Riet Vital, Susch, cussegliader d'energia
Sara von Salis, Scuol, studenta
Vreni Vonplon-Caprez, Castrisch
Denise Wagner, Riein, Mumma e Casarina
Catrina Waldegg, Savognin, studenta
Regina Waldegg, Savognin, casarina
Sep Waldegg, Suagnign, hotelier
Andrea Walder, Flem, spezialist da telecommunicaziun
Arthur Walder, Sevgein, polier
Claudia Walder, Stierva, scolasta
Agatha Walker-Netzer, Bitsch, casarina
Joachim Wasescha, Savognin, ant. posttenent
Lino Wasescha, Hedingen, cuschinier
Aita Weber, Poschiavo, magistra da s-chalin ot, pel mumaint assistenta da proget
Fadri Weber, Turich
Giovanna Weber, Valchava, commercianta
Grettina Weber, Valchava, chasarina
Hansjörg Weber, Valchava, inschigner forestal regiunal
Ladina Weber, Valchava, studenta d'architectura
Robert Weggler, Domat, Ingenier
Tamino Weggler, Domat, scolar
Roman Weishaupt, Degen, teatrist / BAGAT - producziun da teater
Christian Wetten, Cumbel
Kuno Widmer, Cuira
Donata Willi, Mulegns, ustiera
Franziska Willi, Domat, mussadra
Margrit Willi-Durisch, Domat, bibliotecara
Martina Wolf-Caflisch, Laax, scolasta scola da lavur
Luca Wullschleger, Porza, ing.dipl.sys.com.EPFL
Marina Wyss, Trun
Edgar Zanoni, Cuira, Tipograf
Remi Zarn, Domat, Scolast
Alessandra Zaugg, Turitg, studenta
Raffaela Zaugg, Turitg, studenta
Karin Zeller, Sargans, KV, Vendadra e ossa puspe a scola
Silvia Zeller-Balzer, Malix, mussadra, commersanta e donna tgesa
ERICA ZIEGLER-CONRAD, 4133 PRATTELN, ALTERSHEIM--MADLE
Annetta Zini, Strada, Studenta e sutassistenta
Annursina Zini, Strada
Silvio Zini, Strada
Petra Ziswiler, Tschierv Val Müstair, commerzianta / ustiera
Stephan Zwahlen, Tusaun, vendider

 

Per dumondas pertutgant la pagina d'internet u indicaziuns faussas sin la glista dal manifest pudais vus ans contactar sur l'adressa contact@prorumantsch.ch. Nus na pudain dentant betg pledar per tut ils signataris dal manifest e perquai betg dar scleriment tematic.